TİSVA Sosyal İşletmesi, kâr maksimizasyonu yerine sosyal faydayı maksimize etmek üzere, dar gelirli kadınların mikrokredi yanında kendi kendilerine gelir getirici ilave faaliyette bulunmalarına destek vermek üzere Türkiye’de kurulmuş İLK SOSYAL İŞLETMEDİR.
Mikrokredinin dünyadaki öncüsü ve Nobel Barış Ödülü sahibi Prof. Dr. Muhammed Yunus, mikrokredinin yanında, dar gelirlilerin yoksulluk sınırının üzerine çıkmalarına yardımcı olacak sosyal işletmelerin de kurulmasının yararlı olacağını dikkate alarak, dünyada sosyal problemlerin çözümünde “SOSYAL İŞLETMECİLİK” stratejisinin uygulanmasına öncülük yapmaktadır.

Dermacol, orijinal bir Çek markası olarak, 1966’da Barrandov Film Stüdyoları’nda doğdu. Kısa bir süre içinde, stüdyo uzmanları Prag’daki Medikal Kozmetik Enstitüsü’ndeki dermatologlar ve film stüdyosundaki makyaj uzmanlarının ortak çabası, oldukça başarılı sonuçlar doğurdu. Ürünlerinin kaliteli içerikleri, modern üretim süeçleri ve geleneksel Avrupa kökeni sayesinde Dermacol ürünleri; 50 yıldan fazla süredir 50 farklı ülkede başarılı bir şekilde satılmaktadır. Vücut ve cilt bakımı ürünlerimiz, makyaj bazları ve fondötenlerimiz Çek Cumhuriyeti’ndeki Brno’da üretilmekte, dermatolojik olarak test edilmektedir.

TİSVA Sosyal İşletmesi, bu misyonu ile birlikte, Dermacol Türkiye Distribütörü olarak 2012 yılından beri, markanın sosyal işletmecilik kapsamında Türkiye’de pazar faaliyetlerini yürütmektedir.